Ανέβηκε στην κορυφή το Ανόβερο

Ο Μάρτιν Χάρνικ (με το 14) ανοίγει το σκορ για το Ανόβερο
Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα το Ανόβερο πήρε την νίκη κόντρα στο Αμβούργο στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της τέταρτης αγωνιστικής στην Μπουντεσλίγκα.

Η ομάδα του Αντρέ Μπραϊτενράιτερ επικράτησε με 2-0 και πήρε τους τρεις βαθμούς που την φέρνουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Μάλιστα θα παραμείνει σε αυτή και μετά το τέλος της αγωνιστικής. Απλά θα περιμένει τα αποτελέσματα της Ντόρτμουντ και της Χοφενχάιμ για να δει αν θα έχει συγκάτοικο ή όχι. Από την άλλη το Αμβούργο μετά τις δύο νίκες στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος συνέχισε με δύο ήττες και δείχνει να επιστρέφει στα συνηθισμένα του στάνταρ των τελευταίων ετών όπου είναι μία ομάδα που παλεύει κάθε χρόνο για την παραμονή. Τα δύο γκολ που έκριναν το ματς σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με τους Χάρνικ και Μπεμπού να βρίσκουν τον δρόμο για τα δίχτυα.

Ανόβερο - Αμβούργο 2-0