Έσπασε το ρόδι η Μπόρνεμουθ

Ο Ζερμέν Ντεφόε μόλις έχει βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ
Μετά από τέσσερις σερί ήττες στο ξεκίνημα της σεζόν η Μπόρνεμουθ κατάφερε στον πέμπτο της αγώνα να πάρει την πρώτη της νίκη και να ξεφύγει από το μηδέν.

Η ομάδα του Έντι Χόουι νίκησε με 2-1 την νεοφώτιστη Μπράιτον και μάλιστα με ανατροπή καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μαρτς. Ο κίνδυνος της πέμπτης συνεχόμενης ήττα αφύπνησε τους γηπεδούχους που πέρασαν στην αντεπίθεση και κατάφεραν να ισοφαρίσουν αρχικά με τον Σούρμαν και λίγο αργότερα ο Ζερμέν Ντεφόε πέτυχε το νικητήριο γκολ για την Μπόρνεμουθ. Έτσι οι πρώτοι τρεις βαθμοί ήρθαν και το μέλλον της στο πρωτάθλημα μπορεί να είναι σαφώς καλύτερο. Άλλωστε στην περσινή περίοδο η Μπόρνεμουθ ήταν πάνω από την μέση της βαθμολογίας και πολύ θα ήθελαν οι άνθρωποι της να επαναλάβει μία ανάλογη πορεία.

Μπόρνεμουθ - Μπράιτον 2-1