Καθάρισε στην αρχή της επανάληψης

Ο Ναμπίλ Μπενταλέμπ ανοίγει το σκορ για την Σάλκε
Στις νίκες επέστρεψε η Σάλκε η οποία επικράτησε της Στουτγκάρδης και την υποχρέωσε στην δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα.

Οι «βασιλικοί μπλε» άφησαν πίσω τους την ήττα από το Ανόβερο και πήραν την νίκη με 3-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 4' ο Μπενταλέμπ με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την Σάλκε. Ωστόσο η Στουτγκάρδη έφτασε στην ισοφάριση πριν από την λήξη του ημιχρόνου κι έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς. Με το ξεκίνημα της επανάληψης όμως η Σάλκε πέτυχε δύο απανωτά γκολ και σφράγισε την νίκη της καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν αυτή την φορά. Στο άλλο ματς της ημέρας η Χέρτα προηγήθηκε στο ημίχρονο αλλά η Βέρντερ κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Βερολίνο καθώς πήρε το 1-1.

Χέρτα - Βέρντερ 1-1