Πήρε τον βαθμό η Σεβίλλη

Φάση από τον αγώνα της Λίβερπουλ με την Σεβίλλη
Αλώβητη από το «Άνφιλντ» κατάφερε να φύγει η Σεβίλλη αν και η Λίβερπουλ ήταν πολύ καλύτερη αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ - ΣΕΒΙΛΛΗ 2-2

Αν και προηγήθηκε στο ματς η Σεβίλλη με το γκολ του Μπεν Γιέντερ στο 5' δεν έπεισε με την απόδοση της αλλά τελικά πήρε το 2-2. Η Λίβερπουλ αφού ξεπέρασε το αρχικό σοκ του γκολ που δέχτηκε πήρε τα ηνία του ματς και προηγήθηκε με τα γκολ του Φιρμίνο στο 21' και του Σαλάχ στο 37'. Μάλιστα ο Βραζιλιάνος είχε την ευκαιρία στο 41' να κάνει το 3-1 αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο αλλά το γκολ το πέτυχε η Σεβίλλη στο 72' με τον Κορέα και πήρε τον βαθμό.

Λίβερπουλ: Κάριους, Ματίπ, Λόβρεν, Γκόμεζ, Μορένο, Χέντερσον, Τσαν (76' Κουτίνιο), Βαϊνάλντουμ, Σαλάχ (89' Τσάμπερλεν), Φιρμίνο, Μανέ (84' Στάριτζ)

Σεβίλλη: Ρίκο, Παρέχα, Κιάερ, Μερκάδο, Εσκουδέρο, Μπανέγκα, Ν'Ζονζί, Πιζάρο (45'+1 Σαράμπια), Νάβας (83' Κορτσιά), Μπεν Γιέντερ (69' Μούριελ), Κορέα

ΜΑΡΙΜΠΟΡ - ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ 1-1

Χωρίς νικητή έληξε και το άλλο παιχνίδι του ομίλου με την Μάριμπορ και την Σπαρτάκ Μόσχας να μένουν στο 1-1 όπως αυτό διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Οι πρωταθλητές Ρωσίας που είχαν περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Σαμέντοφ στο 59'. Μάλιστα ο σκόρερ είχε μπει σαν αλλαγή. Τελικά όμως η Μάριμπορ έφτασε στην ισοφάριση με τον Μπόχαρ στο 85'.

Μάριμπορ: Χαντάνοβιτς, Ραΐτσεβιτς, Σούλερ, Μίλετς, Βίλερ, Κάμπχα, Βρχόβετς (79' Πίχλερ), Μπάιντε (69' Κράμαριτς), Αχμέντι (69' Μεσάνοβιτς), Μπόχαρ, Ταβάρες

Σπάρτακ Μόσχας: Ρεμπρόφ, Μποκέτι, Κουτέποφ, Τζίκιγια, Φερνάντο, Πάσαλιτς, Γκλουσάκοφ (29' Σαμέντοφ), Εσένκο, Κομπάροφ (90' Μελγκαρέχο), Αντριάνο, Πρόμες (85' Ποπόφ)