Στο ρελαντί η Γιουβέντους το τρία στα τρία

Οι παίκτες της Γιουβέντους νίκησαν εύκολα την Κιέβο
Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Γιουβέντους που έχει ξεκινήσει ιδανικά την προσπάθεια της για το έβδομο σερί σκουντέτο.

Η «Βέκια Σινιόρα» δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα κόντρα στην Κιέβο την οποία και νίκησε πολύ εύκολα με 3-0. Τα πράγματα δεν πήγαν καθόλου καλά από την αρχή για την ομάδα από την Βερόνα αφού το πρώτο γκολ που δέχτηκε ήταν αυτογκόλ το οποίο σημείωσε ο Χετεμάι. Το 1-0 ήταν το σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο και οι βάσεις για την νίκη της Γιουβέντους είχαν ήδη μπει. Στην επανάληψη οι πρωταθλητές Ιταλίας μπήκαν ακόμα πιο δυνατά και έφτασαν στην επίτευξη άλλων δύο τερμάτων. Το πρώτο από τον Ιγκουαΐν και το δεύτερο από τον Ντιμπάλα.

Γιουβέντους - Κιέβο 3-0
(17' αυτ. Χετεμάι, 58' Ιγκουαΐν, 83' Ντιμπάλα)