Συνεχίζει με το απόλυτο η Ίντερ

Ο Ιβάν Πέρισιτς πέτυχε το δεύτερο γκολ της Ίντερ
Την μοναξιά της κορυφής έστω και προσωρινά απολαμβάνει η Ίντερ που έκανε το τέσσερα στα τέσσερα στο πρωτάθλημα.

Οι Μιλανέζοι πέρασαν και από την έδρα της Κροτόνε νικώντας με 2-0. Αυτή την φορά η επιτυχία για τους «νερατζούρι» ήρθε δύσκολα αφού μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο 0-0 με την Κροτόνε να κρατάει στην άμυνα. Στο 82' όμως ο Σκρίνιαρ άνοιξε το σκορ και έβαλε τις βάσεις για την νίκη της Ίντερ την οποία και σφράγισε ο Πέρισιτς στις καθυστερήσεις. Στις επιτυχίες επέστρεψε η Ρόμα η οποία δεν είχε πρόβλημα κόντρα στην Βερόνα την οποία και νίκησε με 3-0. Δύο γκολ πέτυχε για του Ρωμαίους ο Τζέκο και ένα ο Ναϊνγκολάν. Τέλος την δεύτερη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα και πρώτη εντός έδρας πήρε η Φιορεντίνα που επικράτησε με 2-1 της Μπολόνια.

Κροτόνε - Ίντερ 0-2